» Systemy alarmowe
Bezpieczeństwo
Systemy sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) to inaczej zwane systemy alarmowe. Podstawowym zadaniem takiego systemu jest wykrycie oraz poinformowanie o próbie kradzieży, włamania czy napadu - dzięki ochronie pomieszczeń wewnątrz obiektu, jak też obszaru zewnętrznego.
Kilka słów o budowie SSWiN

System alarmowy najczęściej składa się z:

1. centrali alarmowej, która jest sercem całego systemu - integrująca w sobie system monitoringu telefonicznego (dialera telefonicznego) czy powiadamiania. Od jej funkcjonalności zależeć będą możliwości systemu, zarówno te obecne, jak i przyszłe - mając na względzie przyszłą rozbudowę systemu. Wybór centrali będzie miał także wpływ na komfort użytkowania i niezawodność całego systemu;

2. czujek ruchu, które są oczami i uszami całego systemu. Ich funkcja polega na wykryciu próby wtargnięcia bądź obecności intruza na chronionym obszarze. Aby zapewnić możliwie najlepszą ochronę w danym przypadku, istnieje cała gama czujek wykorzystujących różne zjawiska fizyczne. Najbardziej popularne są pasywne czujki podczerwieni, tzw. PIR, czujki zbicia szyby oraz kurtyny stosowane najczęściej do ochrony zewnętrznej obiektu;

3. syreny alarmowej, która powiadomi nas o włamaniu lub innym zdarzeniu alarmowym np. napadzie. Stosujemy syreny wewnętrzne oraz zewnętrzne, bardzo estetyczne i skuteczne w działaniu. Posiadają odpowiednie zabezpieczenia przed piankowaniem, oderwaniem od ściany, itp;

4. ostatnim niezbędnym urządzeniem, o którym nie możemy zapomnieć to manipulator (popularnie zwany szyfratorem). Za jego pomocą będziemy mogli włączać i wyłączać system alarmowy. Stosujemy manipulatory diodowe (najbardziej popularne), LCD oraz ikonowe.

Polecane przez nas systemy są sprawdzone i skuteczne w działaniu, co mogą potwierdzić dotychczasowi ich użytkownicy. Stosujemy generalnie urządzenia dwóch producentów: firmy Satel oraz firmy DSC.

Instalujemy urządzenia SSWiN o różnej pojemności, w zależności od potrzeb - od central 4-liniowych poprzez 6-cio, 8-mio liniowe do 64 linii. Oczywiście nie jest to kres możliwości, ale są one najczęściej przez nas stosowane.

Firma Usługowo-Handlowa OSTOJA - ubezpieczenia, biuro rachunkowe. Systemy alarmowe - centrala.
Centrala alarmowa DSC 8 linii. Zamontowana przed tynkowaniem (nowobudowany dom wolnostojący).
Firma Usługowo-Handlowa OSTOJA - ubezpieczenia, biuro rachunkowe. Systemy alarmowe - czujnik ruchu.
Czujka ruchu. Ułożenie kabli pod instalację warto wykonać przed tynkowaniem! Nie ma wtedy mowy o nieestetycznych listwach na ścianach.
Firma Usługowo-Handlowa OSTOJA - ubezpieczenia, biuro rachunkowe. Systemy alarmowe - szyfrator LCD.
Szyfrator w wersji LCD.
Aktualny PageRank strony ostoja.swinoujscie.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO